Univerzitní Anglie

Univerzitní Anglie

Po dlouhém čekání na zájezd do Velké Británie naše třída, kvinta B, společně s několika dalšími studenty vyrazila na cestu za univerzitní Anglií. Po více jak 15 hodinách v autobuse jsme konečně dorazili do přístavu Calais ve Francii, trajektem jsme se převezli přes Lamanšský průliv do přístavu Dover, již ve Velké Británii a odtud nás čekaly ještě dvě hodinky do Londýna, konkrétně do Greenwichského parku. Zde nás čekala cesta lodí do centra města ke známému Toweru a ještě známějšímu mostu Tower Bridge. Na druhé straně řeky jsme viděli divadlo Globe a loď Francise Draka. Den jsme zakončili u katedrály svatého Pavla a rozjeli se do hostitelských rodin.

Ačkoliv se o Anglii říká, že zde hodně prší, měli jsme na počasí velké štěstí, teploty se pohybovaly přes třicet stupňů. Další den ráno jsme vyrazili do leteckého muzea v Duxfordu, kde jsme si prohlédli nejen velké množství letadel a vojenských vozidel, ale díky interaktivním aktivitám jsme mohli zjistit i jak fungují. Odpoledne jsme zavítali do krásného univerzitního městečka Cambridge.

Čtvrtý den jsme navštívili jedno z míst, které by podle mě měl každý velký fanoušek, ať knižní nebo filmové série o Harrym Potterovi, navštívit.- Warner Bros studios. Poté jsme si v Londýně mohli vybrat jedno z muzeí podle zájmů –  Science museum, Natural history museum nebo Victoria and Albert museum.

Předposlední den ve Velké Británii jsme si prohlédli spoustu impozantních staveb Cambridgského rivala, totiž univerzitního městečka Oxford. Odpoledne jsme se vydali na majestátný Warwick castle. Zajímavá byla střelba z posledního funkčního středověkého obléhacího praku na světě.

Náš zájezd jsme zakončili opět v hlavním městě, tentokrát návštěvou Buckingham Palace, Westminster Abbey a Trafalgar square. S Londýnem jsme se rozloučili v pozdních hodinách z London Eye z výšky 135 m.

David Kalenda, kvinta B