Vlastivědná exkurze na Moravě a ve Vídni

Vlastivědná exkurze na Moravě a ve Vídni

V květnu letošního školního roku byl pro naše ročníky, sextu A a sextu B, zorganizován zájezd na jižní Moravu a do Vídně.
Akce začala velice zábavnou cestou plnou hudby k naší první prohlídce. Viděli jsme krásnou Kateřinskou jeskyni i o něco prostornější Punkevní jeskyně, kde jsme se i mohli svést na loďkách. Na konci dne jsme už jen přejeli do kempu Merkur v Pasohlávkách, kde jsme si pořádně odpočinuli na druhý den.
Další den jsme trávili ve Vídni, kde spousta z nás byla poprvé, a všechny toto město hned okouzlilo. Seznámili jsme se s centrem města, navštívili jsme Hofburg, kde jsme zašli do dvou muzeí, do Císařské klenotnice a Sisi muzea. Po prohlídce dalších památek jsme pokračovali k poslední zastávce tohoto dne – Schönbrunnu. Prohlídka barokního zámku byla velice zajímavá a kouzelná. Nakonec nám zbylo trochu času, a proto jsme vyběhli přes celou zámeckou zahradu na schönbrunnský gloriet, kde jsme se pokochali nádherným výhledem.
Poslední den před cestou domu nás pak ještě čekala prohlídka muzea v Dolních Věstonicích a jeho expozice Věk lovců mamutů a následně procházka z Věstonic až do Mikulova.
Celkově byla vlastivědná exkurze velice záživná a určitě prospěla k utužení vztahů mezi třídami.

Pavla Šabatková, sexta A