Výměnný pobyt – Německo

Výměnný pobyt - Německo

Pro školní rok 2022/2023 opět připravujeme týdenní výměnný pobyt ve spolupráci s bavorským gymnáziem ze Schweinfurtu (město s cca 50 000 obyvateli v severozápadní části Bavorska, poblíž měst Würzbug a Bamberg). Výměnný pobyt je určen pro žáky kvint a sext.

Pobyt německých studentů v Praze se uskuteční ve dnech 6. – 13. října 2022, naši studenti jim oplatí návštěvu ve dnech 4. -11. května 2023.

Výměnný pobyt - Německo

Výměna je reciproční, partneři si poskytují navzájem stejné podmínky, které jsou následující: student je ubytován v rodině svého partnera, ta mu zajišťuje stravování a program v době mimo akce organizované školou, zejména o víkendu.

Cílem výměny je poznání kultury a života partnerské země, z naší strany pak podpora výuky a praktické využití cizího jazyka, jehož znalost může dětem v budoucnu profesně velmi prospět.

Bližší informace – viz přihláška.

Výměnný pobyt Německo 2022-23 přihláška