Zájezd do adventního Lipska

Zájezd do adventního Lipska

V pondělí 10. 12. 2018 se uskutečnil zájezd do adventního Lipska. Účastníky byli  žáci z obou pracovišť.

Po příjezdu do Lipska jsme navštívili muzeum Panometer. Viděli jsme úžasný kruhový 32m vysoký obraz potopeného Titaniku na dně Atlantského oceánu.

Byli jsme “ponořeni“ v hloubce 4000m pod hladinou. Součástí výstavy byl i dokument o výtvarníkovi Yadegaru Asisim. Ten vytváří největší 360°panoramatické obrazy na světě již od roku 2003. Malíř vyrůstal v Sasku a nyní žije v Berlíně.

Na Pragerstrasse se nachází Památník Bitvy národů. Připomíná bitvu u Lipska v říjnu 1813, v níž Prusové a spojenci porazili Napoleona. Před 91m vysokým památníkem jsme se společně vyfotili a pokračovali jsme v objevování Lipska.

V centru Lipska jsme navštívili slavný kostel sv.Tomáše, ve kterém působil 27 let J.S.Bach. Prohlédli jsme si i evangelický kostel sv. Mikuláše, ve kterém se nachází největší kostelní varhany v  Sasku.

Lipsko je krásné město a vánoční atmosféra na nás dýchala ve všech ulicích. Vůně skořice, perníčků a pražených mandlí neminula nikoho z nás. Pro milovníky slaného tu byla nepřehlédnutelná všudypřítomná vůně grilovaného masa a čerstvých domácích brambůrků.

Na vánoční atmosféru, nakupování  a společně prožité chvíle vzpomínáme ještě dnes. A těšíme se na příští adventní zájezd.

Mgr. Marie Štěpánková