Zájezd do Anglie

Zájezd do Anglie

Stále plní dojmů a utahaní z nabitého programu se vracíme autobusem zpátky do Prahy z Anglie. Společně vzpomínáme na šest uplynulých dnů. Je to jako lusknutím prstu, co jsme natěšení a ještě plní energie nastupovali na trajekt směr Dover.

Naší první zastávkou bylo malebné, přímořské město Brighton. Zde jsme navštívili ta nejzajímavější místa; The Royal Pavilion, který byl inspirovaný orientální architekturou, nejstarší akvárium Sea Life Brighton, kde nás překvapili obrovské karety, žraloci a možnost dotknout se mořské hvězdice, netradiční rozhledna British Airways i360 s krásným výhledem na celé město, přilehlé moře a útesy ve výšce 130 metrů. Poté následoval rozchod, který každý využil po svém- od nakupování oblečení přes ochutnávání brigtonské gastronomie po objevování tajných zákoutí města, včetně kouzelného mola s poutí. Po náročném dni jsme se mohli těšit na náš hotel, který jsme po dvou dnech cesty v autobuse velmi uvítali.

Ráno po vydatné, bohaté a tradiční anglické snídani jsme se vydali na jedno z nejmystičtějších míst na světě. Ani typické britské počasí nás nezastavilo od návštěvy proslulého Stonehenge a lázeňského městečka Bath. Toto město, patřící do UNESCO, s může chlubit dva tisíce let starými římskými lázněmi a neobyčejným mostem Pulteney
Bridge, který je z obou stran lemován malými obchůdky.

Třetí den jsme odstartovali prohlídkou jednoho z nejromantičtějších hradů v zemi, Leeds Castle, poté následoval přejezd do Canterbury, kde jsme se podívali do kolosální katedrály. Tato stavba reprezentuje 1400 let křesťanské historie a její rozlehlé krypty nemají ve Velké Británii obdoby. Třešničkou na dortu celého dne byl výlet na křídové útesy White Cliffs v Doveru. Večerní procházka po úpatí bělostných útesů s výhledem na moře a pobřeží blízké Francie byla kouzelná. Na hotel jsme se vraceli napjatí, co nového nás ještě čeká. Během dopolední návštěvy londýnského Versailles neboli tudorovského paláce Hampton Court Palace jsme se i zapotili v nejstarším bludišti Spojeného království. Odpoledne jsme zavítali do královského Windsoru, kde už v plném proudu probíhaly přípravy na pondělní pohřeb královny. Během rozchodu jsme si mohli projít královský park Long Walk a krásy městečka s malebnými středověkými uličkami.

Už sbalení se slzou v oku a vstříc dobrodružství posledního dne jsme se vydali do srdce Anglie – Londýna. Hlavní město jsme vzali letem světem. Dopoledne procházka ve Westminsteru, Buckinghamský palác, House of Parlament s Big Benem, Trafalgarské náměstí, výtečný oběd v Chinatown, Piccadadilly Circus a Tower Bridge. Dokonce jsme se svezli typickým londýnským dvoupatrovým autobusem a starým metrem. Tímto jsme ukončili poslední chvíle objevování Anglie a nyní už hurá domů. Bez tak dobré organizace a schopnosti rychle reagovat na každou situaci našich skvělých profesorek a paní ředitelky bychom si výlet rozhodně tak neužili.

Brustmannová, Kyselová, Zíková – 7.B