Zájezd do Chorvatska do městečka Zaostrog – červen 2016

Zájezd do Chorvatska do městečka Zaostrog - červen 2016

Průzračné moře, oblázková pláž, horko, sluníčko, zmrzlina… Přesně tohle všechno, a nejen to,  jsme si užívali na školním zájezdu do chorvatského Zaostrogu. V počtu 42 dětí (studentů prim, tercií a kvint), jsme vyrazili v pátek 17. 6. od budovy gymnázia.

Cesta byla dlouhá a náročná, ale díky nočnímu příjezdu jsme se alespoň trochu prospali a ráno nás vítalo šplouchání vln a modrá obloha.

Ubytováni jsme byli v hostelu Eklata. Zde nám byli téměř nepřetržitě k dispozici čtyři animátoři, se kterými jsme si mohli procvičovat angličtinu, provádět ranní rozcvičku, porážet je ve volejbale, hrát soutěživé hry, tančit, jezdit na kajacích. Probíhaly zde i turnaje a soutěže s mezinárodní účastí ostatních chorvatských škol, které se zde střídaly na ozdravném pobytu s námi.

Zájezd nebyl ale jen o „válení“ se u moře. Absolvovali jsme cyklovýlet, prošli se do hor, zajeli na celodenní výlet do Dubrovníku, projeli se  lodí při západu slunce na ostrov Hvar.

Deset dnů uteklo jako voda. Opálení, se spoustou krásných vzpomínek, a odpočatí jsme se 26.6. vrátili do Prahy. Snad  nám budou pokračovat prázdniny takhle pěkně dál.

Hedvika Nová