Závody v boulderingu

Dne 10. 5. někteří studenti G1 reprezentovali naše gymnázium v boulderingu. Ráno v 7:45 jsme vyrazili do lezeckého centra Jungle, kde jsme si vyslechli informace o průběhu závodu. Připravili jsme se a pak už následovala hodina a půl vyplněná lezením, pády a zábavou. Po skončení závodu jsme měli možnost prohlédnout si toto centrum i průvodcem. Na závěr jsme navštívili parkurovou místnost vybavenou tyčemi, hrazdou, trampolínou a dalšími parkurovými pomůckami. Zde jsme si užili zábavu a vrátili se, naštěstí bez vážného zranění, do školy na oběd.

Alice Rezková, Bára Poledníková (prima A)

Jak už možná víte, několik studentů naší školy se zúčastnilo závodů v boulderingu. Nezůstalo to ale jen u kvalifikací, protože se třem z nás podařilo probojovat až do semifinále. Ti nejlepší z Prahy a Pardubického kraje si proti sobě zasoutěžili 10. 6. 2022 na Výstavišti v Holešovicích. Lezecká stěna je zde venkovní, a tak jsme byli všichni rádi, když nám po týdnu plném deště nakonec vyšlo počasí a my si mohli zalézt v hezkém slunném dni. Cesty byly sice těžší než na kvalifikaci, ale to nás rozhodně neodradilo a závody jsme si náramně užili. Protože jsme lezli hned jako první, museli jsme si potom na výsledky ještě další dvě hodiny počkat. Čekání se ale vyplatilo, když Jiří Machálek ze 4.B postoupil ze třetího místa až do finále. Zde už závodníci lezli tzv. on sight – zatímco lezli jejich soupeři, byli odvedeni do izolace, aby se navzájem neviděli. Jirka se nakonec po dlouhém dni lezení umístil na krásném 8. místě. Myslím si, že tak závody dopadly velmi dobře. Na kvalifikacích měli zatím mladší studenti nevýhodu ve své výšce, ale my věříme, že příště budou naši školu v dalších kolech reprezentovat i oni.

Kristýna Bartošová, kvarta A