Zpátky do školy 3.A

V úterý 12. 10. se naše třída 3. A zúčastnila programu Zpátky do školy vedeného Skautským institutem.

Program začal v 8:00 v hlavní hale školy, kde jsme se seznámili s našimi lektorkami, které s námi rovnou začaly hrát různé hry. Díky těmto hrám nás lépe poznaly a my se zase o svých spolužácích dozvěděli spoustu informací, které bychom jinak neměli možnost zjistit. Lektorky také otestovaly naši schopnost neverbálně komunikovat, a to hrou, při které jsme se měli bez mluvení seřadit do řady podle různých faktorů (například barvy vlasů nebo data narození).

V hraní her jsme pokračovali na prostranství před školou, kde teprve začala pořádná zábava. Po hře s lanem jsme zkoušeli naši spolupráci a sehranost formou kalkulačky, netradiční týmové hry. Největší oblibě mezi námi se bezpochyby těšila hra jménem Sobolí šlacha, údajně vynalezená v Grónsku.

Potom jsme se zkoušeli vžít do role umělců, kterým karanténa nepřeje, a tak si musí vydělat na výtvarné potřeby něčím jiným, než uměním, jako třeba sportem, brigádou nebo pomocí sociálních sítí. Společnými silami se nám nakonec podařilo „vydělat“ si na umělecké potřeby, které nám přišly vhod hned v další aktivitě. Měli jsme totiž namalovat společný obraz.

V závěrečné části akce jsme si povídali o tom, co se nám na této mimořádné akci líbilo.  Ačkoliv za naší třídu byla nejoblíbenější hrou Sobolí šlacha, mně osobně se nejvíc líbilo kreslení obrazu.

Myslím si, že všem se program Zpátky do školy moc líbil a že bychom rozhodně uvítali více podobných akcí, jako je tato. Bylo to skvělé zpestření dnů naplněných studiem.

Veronika Vlčková, tercie A