Výsledky předmětových soutěží a olympiád – školní rok 2021-2022
Gymnázium se stalo díky velkému množství žáků, kteří se umístili na 1.-3. místě v obvodních kolech vzdělávacích soutěží, 3. nejúspěšnější školou Prahy 9 a studentka Malvína Bruothová (4.A) obdržela vzhledem k úspěchům v několika soutěžích či olympiádách ocenění jakožto nejúspěšnější žákyně v rámci Prahy 9.
——————————————————————————————————————————–
Anglický jazyk
Olympiáda v AJ
Obvodní kolo
- místo – Kateřina Bičáková (4.B)
- místo – Barbora Michálková (1.A )
7.místo – Minh Tang Vu (7.A )
——————————————————————————————————————————–
Biologie
Biologická olympiáda
Krajské kolo- kategorie A
- místo – Eliška Prokopová (7.A )
Krajské kolo- kategorie B
- místo – Sandra Rotenbergová (5.A )
Krajské kolo- kategorie C
1.místo – Malvína Bruothová (4.A )
Krajské kolo- kategorie D
- místo – Anna Bažilová (2.A )
——————————————————————————————————————————–
Český jazyk
Soutěž Face2Art 2021 – celorepubliková soutěž
1.misto v kategorii Báseň – Timofey Golev (4.A )
Pražské poetické setkání
Obvodní kolo
Tereza Ordáňová (1.A), Zlata Pavlíčková (2.A ) – postup do krajského kola
Prezentiáda – krajské kolo
Martina Bendová (7.A), Karolína Pecková ( 7.A )
Olympiáda z ČJ
Obvodní kolo kolo – 1. kategorie
- místo – Malvína Bruothová (4.A )
Obvodní kolo kolo – 2. kategorie
- místo – Matěj Uhlíř (6.A )
Krajské kolo kolo – 1. kategorie
6.-7. místo – Malvína Bruothová (4.A )
Krajské kolo kolo – 2. kategorie
19.-22. místo – Matěj Uhlíř (6.A )
Čtvrtlístek – Memoriál Rostislava Čtvrtlíka
Regionální kolo
- místo – Jakub Krejčíř (7.B )
Celostátní kolo
- místo – Jakub Krejčíř (7.B )
Lovci perel – čtenářská soutěž Místní veřejné knihovny Horní Počernice
6.místo – Tadeáš Hýbner (5.A)
Moje oblíbená kniha se představuje – literární soutěž Místní veřejné knihovny Horní Počernice
- místo – Eva Osičková (1.A) – kategorie nad 10 let
- místo – Aneta Kořenková (6.A) – kategorie 15-18 let
Školní časopis roku – krajské kolo
1.místo – časopis Kompot (novinářský školní klub HP)
Soutěž o nejinspirativnější školní časopis
Finalista bez pořadí – časopis Kompot (novinářský školní klub HP)
——————————————————————————————————————————-
Dějepis
Dějepisná soutěž gymnázii – čs. finále odložené ze šk. roku 2020/2021
13.místo -Ondřej Bubeníček (7.B), Petr Panenka (6.A), Ondřej Sikač (6.A)
Dějepisná soutěž gymnázii – krajské kolo
11.místo – Ondřej Bubeníček (7.B), Dan Pavlík (7.B), Petr Panenka (6.A)
Dějepisná olympiáda
Obvodní kolo – 2. kategorie
2.místo- Ondřej Bubeníček (7.B)
Obvodní kolo – 1. kategorie
13.místo- Linda Synovcová (4.B)
- místo – Matěj Kubeš (3.A)
————————————————————————————————————————————–
Fyzika
Fyzikální olympiáda
Obvodní kolo
- místo – Erik Alan Pruiner ( 4.A )
4.místo – Jakub Škorpík (4.A)
Krajské kolo
26.místo – Erik Alan Pruiner ( 4.A )
19.místo – Jakub Škorpík (4.A)
19.místo – Marek Miladinović (5.A )
7.místo – Matěj Uhlíř (6.A)
Energetická olympiáda – celostátní kolo
44.místo – Tomáš Knobloch, David Repaský, Daniel Novobilský (7.A )
47.místo – Matěj Uhlíř, Matěj Šimůnek, Jaroslav Kačerovský (6.A)
Technologická olympiáda – celostátní kolo
25.místo – Jaroslav Miladinović, Matěj Havlík, Petr Panenka (5.A )
59.místo – Matěj Uhlíř, Matěj Šimůnek, Jaroslav Kačerovský (6.A)
61.místo – Tomáš Knobloch, David Repaský, Daniel Novobilský (7.A )
————————————————————————————————————————————–
Hudební výchova
Jarní petrklíč – celonárodní soutěž
- místo – Sebastian Pravda (4.B), Štěpán Schmidt (4.B)
3.místo – Karla Štiková (1.A), Šárka Benešová (3.B), Kateřina Bažilová (1.B), Jan Rejský (1.A), Ema Patrovská (1.A), Daniel Švec (1.A)
6.místo – Matěj Uhlíř (6.A)
10.místo – Hana Dlabačová (7.B)
————————————————————————————————————————————–
Chemie
Chemická olympiáda
Krajské kolo
- místo – Libicher Josef ( 4.A )
33.místo – Jaroslav Kačerovský (6.A)
6.místo – Matěj Uhlíř (6.A)
10.místo – Hana Dlabačová (7.B)
————————————————————————————————————————————–
Matematika
Matematická olympiáda
Obvodní kolo
3-4. místo – Malvína Bruothová (4.A)
- místo – Adéla Poláková (4.A)
- místo – Alena Cidlinská (3.A)
10.-11. místo – Karel Pouzar (2.B)
16.-20.místo – Ludmila Lžičařová (3.A)
Krajské kolo
- místo – Malvína Bruothová (4.A)
- místo – Matěj Uhlíř (6.A)
Pangea
Celostátní kolo – online
6.místo – Jaroslav Pleticha (1.A)
Pythagoriáda
Celopražské kolo – online
1.místo – Jaroslav Pleticha (1.A)
1.místo – Vojtěch Borovička (3.A)
Jáma lvová – celoroční korespondenční soutěž
4.místo – Alena Hnětynková (2.A)
MaSo – týmová soutěž – celostátní kolo
65.místo – Alena Hnětynková (2.A), Martin Palán (3.A), Ludmila Lžičařová (3.A), Malvína Bruothová (4.A)
————————————————————————————————————————————–
Německý jazyk
Němčina nás baví
(nakladatelství Hueber Verlag a Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha)
3.místo – tým 3.A
Olympiáda z NJ
Obvodní kolo – kategorie III.A
3.místo – Marie Anna Stejskalová (7.B)
6.místo – Adam Chládek (6.B)
7.místo – Ondřej Sikač (5.A)
11.místo – Alena Kyselová (6.B)
12.-14. místo – Kateřina Pastrnková (6.B)
Obvodní kolo – kategorie II.B
1.místo – Jan Lenc (4.B)
2.místo – Jan Gurovič (4.B)
- místo – Johana Dubová (3.A)
————————————————————————————————————————————–
Výtvarná výchova
Výtvarná soutěž na téma Nečekané přátelství – pražské kolo
2.místo – Martina Kopecká (4.B)
Výtvarná soutěž na téma Můj volný čas – pražské kolo
1.místo – Emílie Zervanová (5.A)
2.místo – Barbora Pertlová (2.B)
Čestné uznání –
————————————————————————————————————————————–
Základy společenských věd
Ekonomická olympiáda
Matěj Uhlíř (6.A) – účast v celostátním kole
Moot Court Competition
6.místo – Tadeáš Hýbner (5.A)
SOČ
Adam Chládek (6.B) – účast v krajském kole
European Money Quiz – online
16.místo – Oliver Volřich, Jan Vácha (3.A)
————————————————————————————————————————————–Zeměpis
Pražský globus
5.místo – Petr Panenka (6.A)
11.místo – Jaroslav Pleticha (6.A)
21.místo – Šimon Podrazil (3.A)
Olympiáda ze zeměpisu
obvodní kolo – online
1.místo – Jaroslav Pleticha (6.A)
2.místo – Petr Panenka (6.A)
8.místo – Matěj Knotek (4.A)
Krajské kolo – online
9.místo – Jaroslav Pleticha (6.A)
29.místo – Petr Panenka (6.A)