Naše úspěchy v soutěžích

Závěr minulého školního roku byl pro gymnázium mj. ve znamení dvou společenských akcí, na kterých byli oceněni naši žáci, kteří dosáhli výborných umístění v okresních, krajských či republikových kolech vzdělávacích soutěží. V reprezentativních prostorách Brožíkovy síně na Staroměstské radnici převzali pamětní listy za úspěšná umístění v krajských kolech soutěží vyhlašovaných a spoluvyhlašovaných MŠMT ČR a Magistrátem hlavního města Prahy sourozenci Marie Anna a Michael Stejskalovi (NJ) a Petr Panenka (Ze). Tito žáci pak také ještě společně s Ondřejem Bubeníčkem (D, Ch), Tadeášem Hlouškem (AJ), Andreou Nikolić (AJ), Minhem Thangem Vu (NJ), Kristýnou Bartošovou (M), Matějem Uhlířem (M) a Lukášem Zlatohlávkem (M) byli pozváni na slavnostní předání diplomů a cen za úspěchy v okresních kolech vzdělávacích soutěží do krásného prostředí Salesiánského divadla. Na této akci byly rovněž vyhlášeny 3 nejúspěšnější základní a střední školy a nám je ctí, že jsme si mohli převzít ocenění pro 2. nejúspěšnější školu v Praze 9 v kategorii středních škol. Úspěšná byla v minulém školním roce i naše účast v mezinárodní soutěži Best in Deutsch, kde se Dominik Šimek umístil mezi víc jak třemi tisíci soutěžícími na 35. místě.

Velký dík patří všem žákům za skvělou reprezentaci školy a pedagogům za jejich přípravu a podporu.