Ponožkový den

Ve čtvrtek 21. 3. 2024 se žáci našeho gymnázia již podruhé zapojili do Ponožkového dne, a vyjádřili tak svoji podporu lidem s Downovým syndromem. Podstatou tohoto onemocnění je třetí přebytečný 21. chromozom, který způsobuje mentální a fyzické celoživotní postižení. Ponožkový den nebo také Světový den Downova syndromu má za symbol právě ponožku, protože chromozomy ji svým tvarem připomínají.

Studenti a učitelé, kteří se chtěli zapojit, měli v pátek obléci na každou nohu jinou ponožku. Někteří navlékli ponožky různých barev, jiní zvolili rozličné výrazné vzory a další ty nejnezvyklejší ponožky, co mohli najít.  Podařilo se tak skloubit téměř neslučitelné a upozornit na vážné téma zábavnou formou.

Alena Vavřičková, vyučující