Adventní zájezd – Linec 2019

Adventní zájezd – Linec 2019

Adventní zájezdy se na našem gymnáziu pořádají již spoustu let. Měli jsme možnost navštívit např. Drážďany, Pasov, Norimberk, Vídeň, Regensburg….. Letos jsme zamířili do Lince.

Hornorakouské město nás 2. 12. přivítalo sněhovým popraškem a navodilo tak vánoční náladu.

Prohlídka města začala na břehu Dunaje, kde se nachází  Muzeum umění LENTOS. Mistrovská díla 19. a 21. století jsou k vidění na stále se obměňujících výstavách. Široké spektrum soudobého umění nabízí díla zvučných autorů, jakými jsou Klimt, Schiele, Warhol a Helnwein. Tato elegantní skleněná budova leží přímo na břehu Dunaje. Na druhé straně řeky stojí její též architektonicky význačný protějšek. Tím je budova Ars Electronica Center, ve které se návštěvníkům nabízí interaktivní svět s četnými příklady nejmodernějších technologií a interaktivního mediálního umění, které si návštěvníci mohou sami vyzkoušet.  Bohužel, bylo pondělí, a tak oba objekty měly zavřeno. Nevadí – je to důvod  navštívit Linec ještě jednou.

Po prohlídce historických pamětihodností a velkolepých budov a kostelů jsme se vrhli na vánoční trhy. Ochutnali jsme místní speciality, popovídali si s prodavači ve stáncích, koupili si suvenýry. Nesmíme zapomenout na zastávku u slavné cukrárny, kde se peče světoznámý linecký dort. Někteří z nás tuto pochoutku vezli i domů.

Těšíme se na příští adventní zájezd. Už víme, kam pojedeme. V roce 2020 navštívíme adventní Bratislavu.

Mgr. Marie Štěpánková