Akční podzim Kvarty A

My, studenti kvarty A na osmiletém Gymnáziu Chodovická, jsme se v rámci našeho školního projektu “Projekt Občan” rozhodli, že pomůžeme zpříjemnit život ptákům v Horních Počernicích.

V pátek 13.10.2023 jsme započali naši praktickou část, což bylo čištění ptačích pítek v parku Houslový klíč. Na jednu vyučovací hodinu jsme vyměnili školní prostory za pobyt na svěžím vzduchu podzimního dopoledne. Během této hodiny jsme vyčistili obě pítka a naplnili je čistou vodou. Obzvlášť z pítka u lezecké zdi jsme vyndali hodně malých kamínků, které tam zřejmě naházely děti, které pravděpodobně nevědí, k čemu tahle zařízení slouží.

Myslím, že důkladné čištění jednou začas je důležité, hlavně na podzim, když vítr sfoukává listí ze stromů. Na druhé straně však budeme doufat, že obyvatelé a návštěvníci Horních Počernic si uvědomí, že kamínky mohou způsobit i větší komplikace než jen znečištění vaničky pítka, a začnou vést i svoje děti k tomu, aby si vážili práce jiných lidí a života všech živých tvorů kolem nás.

Linda Krátka, kvarta A