Beseda s novinářem Václavem Dolejším

V rámci Týdnů mediálního vzdělávání (projektu vzdělávacího programu Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni) proběhla v úterý 30. května 2023 na naší škole beseda s  novinářem, satirikem a politickým komentátorem Václavem Dolejším.

Tento známý komentátor ze Seznam zpráv nejdříve kvintě A a septimě A představil, co je jeho každodenní náplní práce, a potom odpovídal na naše zvídavé dotazy. Otázky se týkaly jak jeho profesní kariéry, tak také jeho osobnějších názorů na nejrůznější problémy dnešního světa, jako například kontroverzní zákon přijatý Evropskou unií – Green Deal, výuka mediální výchovy na školách nebo využití umělé inteligence v novinářském prostředí.

Oceňuji, že se pan Dolejší snažil svým vyjadřováním a obsahem přiblížit naší generaci. Prozradil nám, že se tradičním médiím obecně úplně nedaří oslovit a udržet naši generaci, proto se snaží vymýšlet nová řešení, která cestu k nám usnadní.

Podle mého názoru bylo skvělé slyšet někoho z praxe. Člověka, který je ve svém oboru absolutní špičkou a je známý napříč Českem. Je škoda, že jsme na naše otázky neměli více času, ale i tak si myslím, že jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí.

Jan Vokurka, 7.A