Den s plyšákem

Před koncem školního roku měli někteří z nás možnost vrátit se do našich školkových let, a to v rámci tematického „Dne s plyšákem“. Pro některé z nás to mohl být i problém, protože vybrat nejoblíbenějšího plyšáka může být těžké, a proto si někteří přinesli dva nebo i tři plyšáky!

Naše gymnázium navštívili plyšáci malí i velcí, velmi roztomilí i dost děsiví, dokonce i neobvyklých tvarů a rozměrů. Kromě klasických medvídků a pejsků se objevily i pohádkové postavičky, vodní či exotická zvířátka, dokonce i náladová chobotnička či reklamní maskot. Někteří studenti to pojali ještě vážněji a přišli do školy v kostýmu svého oblíbeného plyšáka. Ve třídě jsme se opravdu pobavili a zjistili, kdo má doma jakou kolekci, vzpomněli jsme si na zapomenuté pohádky a „vygooglili“ nové 😊.

Plyšák je pro děti (a nejen ty) útěchou ve smutku anebo strachu, a proto bylo příjemné mít ho s sebou jednou i ve škole, i když už bylo po závěrečných písemkách. A ať plyšák vidí, že máme i jiný svět!

Doufám, že tradice bude pokračovat i příští rok, protože vím, že někteří budoucí primáni už teď vybírají plyšáka. 😊

Linda Krátka, tercie A