Divadelní představení Utrpení mladého Werthera 

Divadelní představení Utrpení mladého Werthera 

Dne 7.4. jsme měli v rámci hodiny českého jazyka možnost podívat se na představení divadla D21 s názvem Utrpení mladého Werthera, které je jevištní adaptací stejnojmenného románu od Johanna Wolfganga Goetheho.

Všem nám byl zaslán odkaz na záznam inscenace, kterou poté každý samostatně zhlédl v daném časovém úseku. Divadelní hra byla pojata velice moderně, děj byl zasazen do současné doby, čemuž odpovídal jak hudební doprovod (šlo např. o německou verzi písně Shape of You), tak kostýmy. Jedná se o adaptaci epistolárního románu, což tvůrci představení vyřešili tak, že většina inscenace probíhala formou monologů.

Divadelní představení Utrpení mladého Werthera 

Po zhlédnutí záznamu jsme se všichni sešli na online schůzce s dramaturgyní divadla D21 i samotné inscenace Kristýnou Čepkovou. S ní jsme poté zahájili debatu, ve které nám byly řečeny různé zajímavosti a vysvětleny případné nejasnosti. Nakonec jsme ještě dostali prostor na otázky a vyjádření vlastního názoru. Byly nám také zaslány pracovní listy, ve kterých jsme mimo jiné vytvářeli facebookové profily samotného Werthera.

Vzhledem k momentální epidemiologické situaci jsme byli nadšení, že jsme měli možnost navštívit divadlo alespoň virtuální formou. Šlo o zajímavé ozvláštnění distanční výuky a zároveň rozšíření našich kulturních znalostí, za což jsme byli velmi vděční.

Eliška Zdražilová a Eliška Altschmiedová, 7.A

D21_pracovni list_Werther_A4_2020

Čj Werther-FB