Letní škola VŠCHT

Na konci léta jsme navštívily 37. Letní školu VŠCHT s názvem „CHEMIE PRO ŽIVOT“. Během akce jsme se zúčastnily několika laboratorních prací a měly jsme tak jedinečnou příležitost navštívit školní laboratoře a vyzkoušet si práci s laboratorními přístroji. Nejzajímavější nám přišly úlohy Spalovací kalorimetrie – stanovení energetického obsahu potravin, Jak se dělá organická syntéza? Příprava Paralenu a Aspirinu, jejich chromatografické přečištění a ověření struktur pomocí nukleární magnetické rezonance nebo Doplňky stravy na podporu jater – zdroj antioxidačních látek, nebo mykotoxinů?. Poslechly jsme si několik přednášek, nejvíce nás zaujala témata Přírodní psychoaktivní látky a Superpočítač místo zkumavek. Na letní škole se nám opravdu líbilo, odnesly jsme si spoustu zážitků, seznámily jsme se s novými lidmi a dozvěděly se mnoho zajímavých informací. Myslíme si, že to byla skvělá zkušenost, která se nám bude v budoucnu rozhodně hodit.

Laura Bohatová, Justýna Korbelová (septima A)