Naše úspěchy v celostátním finále Technologické olympiády

Celostátní finále letošního ročníku Technologické olympiády proběhlo již tradičně v prostorách Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze. Z celkového počtu 561 týmů z celé České republiky postoupilo do tohoto finále nejlepších 26, z nichž 3 byly z našeho gymnázia. Finále se konalo v pátek 12. dubna a naši soutěžící z něj nevyšli s prázdnou. Cenu generálního partnera Škoda Auto vyhráli studenti Adam Brada, Šimon Podrazil a Bruno Šrůtek z kvinty A, které ve výsledkové listině naleznete pod názvem týmu „Vesničani“. (Toto jméno týmu si studenti zvolili při registraci do soutěže).  Na tomto místě je třeba zmínit, že soutěžící nejsou rozděleni do věkových kategorií a naši kvintáni se dokázali prosadit mezi týmy složenými z výrazně starších studentů, často oktavánů z jiných středních škol z celé České republiky.  Na skvělém třetím místě se umístil tým ElektroAutisti ve složení Pavel Viktora a Kryštof Věříš ze sexty A a Petr Panenka ze septimy A. Pokud by vás zajímalo, co se za třetí místo v celostátním finále dá vyhrát, tak je to mimo jiné 10 000Kč a možnost studia na elektrotechnické fakultě bez přijímaček, což v podstatě znamená, že budou po maturitě mít čtyři měsíce prázdnin :-)!!!

RNDr. Lubomír Staněk