Naši studenti soutěžili na krajském kole Prezentiády

„(Ne)Možné, nebo „To je intimní“. To jsou dvě témata, která tvořila ducha letošního ročníku celostátní soutěže prezentačních a komunikačních dovedností – Prezentiády.

V pátek 19. 4. 2024 se čtyři týmy reprezentující naše gymnázium vydaly společně s paní ředitelkou Mgr. Zuzanou Suchomelovou na pražské Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů. Na tomto místě soutěžily o možnost prezentovat své vystoupení na státním finále v Brně.

Témata uvedená výše zní sice jasně a jednoznačně, možností interpretace bylo ale možno vidět nespočet. Téma „To je intimní“ bylo například zpracováno jako pojednání o těžkosti života s rakovinou, nebo jako v podání jednoho z týmů z naší školy, nesoucí název „Expertky na sex“, šetření o názorech na sex a témata s ním spojená napříč generacemi. Druhé téma, „(Ne)Možné“, bylo pro soutěžící více atraktivním motivem pro tvorbu jejich prezentací, a proto se jejich většina odehrála právě na toto téma. „(Ne)Možné“ bylo tedy například vítězství Napoleona Bonaparte v bitvě u Waterloo, důkazy mluvící ve prospěch placaté Země nebo parodie na motivační konferenci v podání dalšího týmu z našeho gymnázia se jménem „Cesta k úspěchu“.

Právě dva výše zmíněné týmy reprezentující naše gymnázium dokázaly obsadit stupně vítězů krajského kola. Parodie na motivační konferenci v podání týmu „Cesta k úspěchu“ v podání Lukáše Lence a Jakuba Adamce ze 7.B měla za cíl dvě věci: poukázat na problém finančních a motivačních guru a u toho diváky příjemně pobavit a rozesmát, a to se také povedlo. Pánové totiž obsadili třetí místo.

Tým „Expertky na sex“ v podání Lucie Masopustové, Berty Smolíkové a Anny Nachlingerové ze 7.A předvedl průzkum týkající se otázek o názoru na sex, sexuální orientaci nebo problematiku monogamie a polygamie napříč více věkovými skupinami. Výsledky šetření se všem třem slečnám podařilo výborně odprezentovat a také obohatit o dodatečné informace, např. jaký je pohled na sex v jiných kulturách, a tak si ze soutěže odváží zasloužené druhé místo.

I když se žádnému z našich týmů nakonec nepodařilo probojovat až do brněnského finále, ze soutěže si odnášejí spoustu nových a užitečných zkušeností, které určitě využijí i v dalších projektech.

Lukáš Lenc, septima B