Lyžařský kurz v Rakousku

Lyžařský kurz v Rakousku

V prosinci se uskutečnil každoroční pětidenní lyžařský kurz kvint v rakouském Tauplitzu.

Po brzkém nedělním vstávání a cestě, která se neobešla bez drobných komplikací, jsme spatřili naše krásné horské ubytování. Bydleli jsme ve třech hotelech. Později jsme se rozjezdili na menším svahu přímo pod naším hotelem. Večer jsme se rozdělili do čtyř skupin pod vedením pánů profesorů Kubišty, Poledníka, Dvořáka a jeho paní Míši. Zasvětili jsme se do pravidel bezpečnosti na horách a na svahu.

Pondělí se neslo ve znamení poznávání tamního areálu. Večer jsme si my, kvinta B, připravili pro kvintu A krátký program s názvem Hledání yettiho.

V úterý dopoledne nám počasí přálo, a tak jsme si mohli užít nádherné výhledy do alpských údolí potopených v mlze. Lyžování na téměř dvoutisícových vrcholech bylo báječné. Po večeři jsme hráli hru Vědecká přísloví. Spojení biologie, chemie a pantomimy bylo takřka smrtící.

Po středečním lyžování se někteří potěšili šálkem horké čokolády se šlehačkou. Předvánoční čas jsme si zpestřili zpíváním koled v místním kostelíku. Během celého dne jsme hráli hru Tajný přítel, v níž jsme vylosované osobě nenápadně prokazovali přátelství. Večer byla na řadě se svou hrou kvinta A. V průběhu téměř tří hodin jsme prošli mnoho originálních stanovišť.

Závěrečný den nás čekalo zkrácené lyžování a návrat domů, který tentokrát proběhl hladce. V pozdních večerních hodinách jsme v pořádku dorazili domů.

Za tento kurz bychom škole rádi poděkovali a doufáme, že i budoucí kvinty budou stejně nadšené.

Lucie Chlubnová, kvinta B