Dotkni se médií

Dne 8. 12. 2023 se redakce školního časopisu Kompot vydala na program Dotkni se médií do pražské Vyšší odborné školy publicistiky.

Přihlásili jsme se například na workshop Svět v obraze, kde jsme se od profesionální kameramanky mohli naučit všemožným kameramanským fíglům a vyzkoušet si je v praxi.

Někteří navštívili workshop Odmoderuj zprávy, kde si s profesionálními moderátorkami ve skupinkách vyzkoušeli napsat studio k vybrané reportáži a poté studia odmoderovat.

Zajímavý byl i workshop Organizování akcí jako adrenalinový sport, s profesionální produkční jsme si zde mohli vyzkoušet organizaci akce od marketingové strategie až po realizaci a zhodnocení eventu.

Další workshopy byly Začátečnické chyby při psaní novinářských textů, s profesionálními šéfredaktory se zde členové redakce naučili, jak se vyhnout všemožným chybám a napsat precizní článek. Workshop Co nesmí chybět dobrému příběhu s profesionální spisovatelkou ukázal, co dát do správného příběhu a jak psát osnovu a celý příběh.

Všichni si tuto akci ve skvělém provedení moc užili a jistě nově nabyté zkušenosti ve své novinářské práci využijí.

Daniel Rybníček, 1. A