Mezinárodní projekt Záložka do knihy spojuje školy

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě ve spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena v Brně letos již po jedenácté vyhlásily téma projektu, do kterého se mohou zapojit školy z celého Česka i Slovenska. Letošní téma zní Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze. Smyslem projektu je podnítit zájem dětí o čtení a navázat spolupráci mezi českými a slovenskými školami.

I my jsme letos tradičně (u nás na škole již 4. rokem) vyráběli záložky. Místo opakování vyjmenovaných slov měl každý možnost vyrobit si záložku podle svých představ. Záložky si budeme vyměňovat s žáky z Gymnázia Alejová z Košic. Jsme si jisté, že si s nimi vyhráli jako my, možná ještě více. Jsme zvědavé, jak na naše záložky zareagují, a těšíme se, jaké záložky dostaneme. Všechny záložky měly mít literární téma, tak jen doufáme, že všechny nebudou s Harrym Potterem jako minulý rok. Naše kresby na záložkách hezky vynikaly a vypadalo to, že většina spolužáků si chce svoji záložku nechat. Záložky jsme však museli odevzdat paní profesorce, která je poslala na Slovensko. Jaké literární téma byste nakreslili vy?

Veronika Vlčková, Sára Poledníková 2.A