Septimy na Vltavě

Jako aktivitu na letošní sportovní zájezd septim jsme si vybrali sjezd Vltavy v kánoích, a tak skupina 22 studentů a tří profesorů vyrazila 30. května z Vyššího Brodu po Vltavě vstříc dobrodružství.

Jelikož ne všichni byli zkušení vodáci, o zábavu bylo postaráno. Jezy jsme sjížděli všemožně, ať už suchou nohou nebo ne. Díky skvělému počasí jsme pak ale velmi rychle uschli a bylo to vlastně i příjemným osvěžením. Čeho si moc vážím na našem ročníku je i to, že jsme velmi nadaná skupina, co se zpěvu týče. Každý večer jsme usedli k táboráku a zpívali nám známé skladby. Jestli se to dalo poslouchat, to nevím, ale my jsme si to rozhodně užili.

Každý den jsme ujeli něco kolem 12 kilometrů. Vždy jsme se zastavili na oběd v místních podnicích, načerpali sílu a pokračovali dál. V kempech jsme pak měli rozchod. Ve středu jsme se například mohli jít podívat do historické části Českého Krumlova a udělat si tak i hezký výlet.

Za celou vodáckou skupinu mohu říci, že to byl jeden z nejlepších zájezdů, který jsme na našem gymnáziu zažili. A jelikož to byl i jeden z posledních na této škole, budeme na něj i rádi a dlouho vzpomínat.

Kateřina Marešová, septima B