Studentský den na našem gymnáziu

U příležitosti Mezinárodního dne studentstva organizuje naše gymnázium na obou svých pracovištích Studentský den, který jako tematický den pro spolužáky zajišťují vždy obě septimy. Letos tak byla řada na nás a dlouho jsme se rozmýšleli, jak to celé pojmout: tlak byl velký, akce se kvůli pandemii v předchozích dvou letech nekonala, pro některé třídy to mělo být úplně první seznámení s touto tradicí a chtěli jsme podat co nejlepší výkon. Septima z Horních Počernic si vybrala téma devadesátých let minulého století, my se rozhodli uspořádat cestu kolem světa. Připravovali jsme ji už od září, ještě den předem plní nervozity, která se ale se rozplynula s tím, jak do dveří tříd se stanovišti zemí vstoupili v rolích cestovatelů první studenti a jejich profesorský doprovod. Navštívit bylo u nás možné např. Ugandu, Benelux, Havaj, Japonsko nebo Itálii, a na návštěvníky čekaly zajímavé úkoly – skupinky vytvářely vlastní film, rozeznávaly těstoviny, vyráběly lodičky, vyplňovaly kvízy o zemích, ve kterých se měli zrovna nacházet, nebo skládaly básničky. Zapojili jsme i doprovázející profesory, kteří pod naším dohledem vytvářeli týmové vlajky nebo si zahráli ve filmu. Studentský den jsme na Černém Mostě zakončili podpisem plakátu k výročí třiceti let založení školy. Odpoledne nás čekalo vyhlášení vítězů a ohodnocení nejkreativnějších vyrobených vlajek. Na organizaci Studentského dne máme dobré ohlasy a pevně věříme, že si ho s námi naši cestovatelé užili. A už se těšíme, co si na nás připraví příští septimáni.

Marie Hlaváčková, septima B