Úspěchy našich studentů v matematických soutěžích

Výrazného úspěchu dosáhli naši studenti ve finále celostátní matematické soutěže Pangea, které proběhlo v pátek 16. 6. 2023 v Nové budově Národního muzea v Praze.

Jaroslav Pleticha ze sekundy A postupoval do finálového kola jako 23. z 12 489 žáků 7. tříd v ČR. Ve finále své umístění vylepšil a obsadil krásné 4. místo v ČR. Mezi žáky 9. tříd obsadil 15. místo v ČR Martin Palán z kvarty A.

Téma letošního ročníku byla Zvířata (patronem byl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek) a Dějiny (patronem byl potomek starého šlechtického rodu František Kinský).

V korespondenční soutěži ČVUT z oblasti matematiky a informatiky Jáma lvová obsadila v kategorii starších 1. místo v republice studentka tercie A Alena Hnětynková.

Úspěchy našich studentů v matematických soutěžích