Vánoční Olomouc

Jenom pár dní před Vánoci jsme se my dvě třídy, kvarta A a kvinta A, vydaly 19. 12. do historického města v centru Moravy, Olomouce. Po brzkém vstávání a dvouhodinové cestě vlakem jsme dorazili na místo.

První zastávkou našeho programu byla Pevnost poznání. Když jsme k ní přicházeli, nikdo z nás by na první pohled neřekl, že se jedná o moderní science centrum. Velká historická budova v areálu Korunní pevnůstky nám nabídla různé workshopy na témata Fyzika v komiksu, Ztraceni v časoprostoru, Průvodce nanosvětem a Škola pod rudou hvězdou.

Po absolvování workshopů jsme se vydali na prohlídku po olomouckých památkách. Navštívili jsme barokní sloup Nejsvětější Trojice, olomoucký orloj a katedrálu svatého Václava.

Na závěr jsme měli možnost prohlédnout si vánoční trhy a něco si zde koupit. Bylo zde mnoho vánočních stánků vonících tradičními vánočními dobrotami, trdelníky a skořicí.

Pak následoval návrat do Prahy a druhý den hurá zpátky do školy! Po návštěvě Olomouce jsme zjistili, že je to moc hezké město, a to určitě nejen o Vánocích.

Linda Krátka, kvarta A; Veronika Vlčková, kvinta A