Westernový studentský den v Počernicích

Studentský den probíhá tradičně každý rok v režii septim na obou pracovištích naší školy. Od začátku školního roku jsme se intenzivně připravovali na ten náš, který proběhl 15. listopadu 2023 v Horních Počernicích. Naplánovali jsme si přespání ve škole, při kterém jsme zdobili třídy, připravovali stanoviště a natáčeli krátké video, které uvedlo studenty do děje.

Po probdělé noci se naše gymnázium proměnilo ve westernové městečko Chodovill. Ráno nás probudila přestřelka, při které byl zabit jeden občan. Studenti v kovbojských kloboucích se vrhli na vyšetřování vraždy, při kterém na ně čekalo mnoho náročných úkolů. Museli zkrotit divokého koně Jamala, uprchnout z vězení, najít poklad nebo se naučit střílet. Díky svým schopnostem se jim nakonec podařilo dopadnout a zatknout vraha.

Akce dopadla lépe, než jsme čekali, a všichni jsme si ji moc užili. Na tento legendární zážitek budeme dlouho vzpomínat a doufáme, že i celá naše škola. Těšíme se na studentský den příštích septim, který bude určitě stát za to.

Septima A