ZÁJEZD SEXT DO ANGLIE A FRANCIE

Na téměř týdenní výlet do Anglie se zastávkou ve Francii se přihlásili téměř všichni studenti letošních

sext. Plán byl jasný – ve čtvrtek 28. 9. nasednout do autobusu a v pátek dorazit na jeden den do Paříže, odkud se poté pojede na čtyři dny do Anglie.

Na Paříž jsme shlédli z výšky 276 metrů, což je položení nejvyššího patra Eiffelovy věže. Sice jsme se hodně načekali, ale ten výhled rozhodně stál zato. Ten den jsme se ještě vydali například k Vítěznému oblouku nebo k parku Louise Michel.

V sobotu časně ráno naše cesta pokračovala směrem do Anglie, kam jsme se dostali pomocí podvodního tunelu.

Nejprve jsme se stavili u majestátních útesů White Cliffs v Doveru. Někteří se vydali k majáku směrem vzhůru, jiní na kamennou pláž dolů. Voda byla studená, i přesto se ale našli jedinci, kteří by se na pláži jakéhokoli moře bez okusení jeho vody octnout nedokázali.

Pokračovali jsme do Canterbury. Navštívili jsme místní katedrálu a dostali několikahodinový rozchod na důkladné prohlédnutí centra města. Canterbury se jen hemžilo průchozími uličkami s nespočtem obchodů.

Na další tři noci jsme se ubytovali v hostitelských rodinách. Rodiny se lišily od jedné skupinky studentů k druhé, takže by vám každý z nás mohl vyprávět něco úplně jiného.

V neděli navštívili Londýn, kde jsme nemohli vynechat London Eye. Výhled se všem moc líbil. Navíc jsme dobře vychytali čas příchodu, takže jsme ani téměř nemuseli čekat, až se dostaneme do kabin.

Ten den jsme celkově hodně chodili. Obešli jsme Big Ben, St. James’s Park, Buckinghamský palác a náměstí Picadilly Circus. Zastávkou se tento den stala i Národní galerie, kde byla vystavena díla některých z těch nejznámějších umělců všech dob, jako jsou například Claude Monet, Pablo Picasso či Vincent van Gogh. K autobusu jsme se vrátili lodí po Temži.

Další den následovala návštěva mohutného královského sídla Windsor a univerzity Oxford a jejího okolí.

Celý zájezd jsme zakončili v úterý celodenní prohlídkou Brightonu. Kromě města samotného jsme vešli i do místního akvária a bývalé královské rezidence ve východním stylu Royal Pavilion.

I přes některá nedorozumění a komplikace během cesty se nám všem zájezd líbil. Jsem si jistá, že i ti, kteří daná místa již navštívili, zde získali naprosto nové zkušenosti, ať už díky typu provedení prohlídek nebo díky prosté přítomnosti spolužáků a přátel.

Alice Formanová (ΔLI), sexta A