Den dvojčat

Během posledního únorového dne v tomto roce dorazilo do našeho gymnázia o něco více dvojčat, než je běžně zvykem. Proč? Protože jsme měli další z netradičních dnů, který vyhrál anketu na školním Instagramu, a tím byl „Den dvojčat“.

Úkol byl jasný, domluvit se ve dvojicích, ale klidně i ve větších skupinkách, a dorazit do školy ve stejných outfitech, účesech – zkrátka tak, abychom vypadali jako skutečná dvojčata. Někteří zapojili svou kreativitu, jiní zůstali konzervativnější, na všech ale bylo vidět, že to vzali vážně a že si tento nestandardní den přišli opravdu užít.

V Počernicích proběhlo vyvrcholení celé této akce během velké přestávky, kdy se všichni potkali na společném focení. My jsme si tak mohli detailně prohlédnout to, jak tento tematický den pojali naši spolužáci a načerpat i nějakou tu inspiraci do budoucna. Je sice pravda, že nejvíce dvojčat hostila asi tercie s kvartou, ale i v ostatních třídách jsme mohli zahlédnout zajímavé převleky a nápady.

Uvidíme, jak dopadne následná soutěž třídních fotek na Instagramu, každopádně i tak si to, dle mého názoru, třídy užily. A už se určitě všichni těšíme na další netradiční den, který by nás měl čekat v březnu.

Jan Vokurka, 8.A