Přednáška na téma Hematologie a transfúzní lékařství

V úterý 20. 2. 2024 jsme se my, studenti septimy a oktávy, zúčastnili hodinové přednášky o hematologii, možnosti prevence onemocnění krve a důležitosti dárcovství krve a kostní dřeně. Přednášejícím byl MUDr. Prokop Vodička, který je absolventem 2. lékařské fakulty UK v Praze. Od ukončení studia pracuje na I. interní klinice – klinice hematologie VFN. Hematologie je lékařský obor zaměřený na studium a léčbu nemocí krve a krvetvorby. Dárcovství krve a kostní dřeně je důležitá a záslužná činnost, která mnoha nemocným lidem dokáže zachránit život. Přesto Česká republika patří k zemím, ve kterých je o dárce krve a kostní dřeně nouze. Přednáška se nám velmi líbila, a dokonce to vypadá, že bychom po dohodě s transfúzním oddělením VFN vytvořili větší skupinku studentů, kteří by měli zájem o dárcovství a absolvovali by vstupní vyšetření a odběr.

Přindová Natálie, septima A