Den s kuřetem

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 se žáci našeho gymnázia zapojili do projektu Den s kuřetem na pomoc znevýhodněným a ohroženým dětem. Nadace Pomozte dětem, které výtěžek z akce poputuje, se primárně zaměřuje na pomoc dětem se smyslovým či tělesným postižením, dětem žijícím mimo domov či v sociálně slabých rodinách a nebo dětským obětem týrání a ohroženým závislostmi.

Žáci i učitelé, kteří se rozhodli zapojit, se minulý čtvrtek dostavili do školy ve žlutém nebo oranžovém oblečení, či dokonce v kostýmu kuřete. Hlavním cílem celé akce ale bylo především vybrat peníze právě na pomoc dětem. Tohoto úkolu se v Horních Počernicích chopily studentky ze septimy A, které v průběhu celého dne vybíraly do určených kasiček dobrovolné příspěvky od studentů i profesorského sboru a na oplátku rozdávaly peříčka a originální peříčkové záložky z dílny našeho výtvarného oddělení.

Účast na projektu byla hojná, jak můžeme vidět na fotografiích.

Vojtěch Novotný, 8.A