Zimní dobrodružství Tercie B

Naše třída Tercie B letos zažila svůj první lyžařský kurz a jen tak na něj nezapomene!

V sobotu 26. února se celá naše třída vydala autobusem do Krkonoš na Horskou boudu Dvoračky, která se nachází poblíž Rokytnice nad Jizerou. Autobus byl naplněn nejen zavazadly, ale především smíchem a zvědavostí studentů. Předtím, než jsme dorazili na chatu, nás ovšem čekala první výzva – čtyřkilometrový výšlap do kopce, který se nakonec podařilo zvládnout všem. Po vynikajícím obědě jsme se vrhli na zimní radovánky a naše radostné výkřiky, například po zasažení spolužáka sněhovou koulí, se nesly po celých Krkonoších.

Další den po bohaté snídani v podobě švédských stolů jsme se rozdělili do tří lyžařských skupin podle našich schopností. Počasí nám přálo, většinu týdne svítilo sluníčko, díky čemuž byla atmosféra na lyžích mnohonásobně lepší. Odpoledne jsme se věnovali běžkám, což byla velká výzva pro naši třídu, protože více než polovina lidí na běžkách nikdy předtím nestála. Ale během týdne se téměř všichni stali perfektními běžkaři.

Některá odpoledne jsme strávili veselými zimními hrami. A dokonce ani profesoři se nevyhnuli bílé sněhové zábavě. Večerní programy jsme si sami vytvářeli a díky tomu byl každý večer nezapomenutelný. Mezi nejoblíbenější aktivity patřily kvízy, hry „Krycí jména“ a „Bang“.

Ve čtvrtek jsme si odpočinuli od lyžování a vyrazili na celodenní výlet na běžkách. Trasa nás zavedla až do Harrachova, kde jsme z lanovky mohli vidět skokanský můstek „Mamut“. Poté jsme se vrátili zpět na Dvoračky přes krkonošské rozcestí Ručičky. Z výletu jsme získali spoustu běžecké praxe a procvičili nejen výstup a chůzi, ale i sjezd (já osobně jsem si odnesla také pár modřin).

Poslední den jsme dopoledne ve skupinkách vymýšleli sestavy na lyžích a cítili jsme se jako v cirkusu. Každá skupinka ukázala svoje speciální schopnosti a to, co vše dokáže, když spolupracuje. Odpoledne se konalo překvapení od profesorů v podobě závodu, kde jsme využili jak běžky, tak lyže. Družstvo, které vyhrálo, předvedlo skvělé schopnosti a spolupráci.

Když se kurz blížil ke svému konci, myslím si, že nejen mně, ale i ostatním se nechtělo domů. Týden uběhl až moc rychle, ale krásně jsme si jej užili. Na Dvoračkách jsme zanechali nový rekord v počtu zlomených běžek za jeden pobyt – dvoje :-). Díky kurzu jsme se ve třídě sblížili mnohem více než kdykoli dříve a měli jsme také možnost lépe poznat profesory. Chtěla bych poděkovat profesorům paní Sýkorové, panu Poledníkovi a panu Kubištovi za perfektní organizaci, trpělivost a možnost uskutečnit tento výlet. A také děkuji rodinnému týmu na Dvoračkách, který náš pobyt udělal nejlepším, jak bylo možné, našim rodičům za pomoc se seřízením lyží a balením zavazadel a hlavně mé třídě, díky které jsem si vytvořila nezapomenutelné zážitky.