Halloween ve škole

Minulý rok se u nás ve škole poprvé uspořádal Halloween. Tehdy to byl jenom rozjezd
pro sérii různých tematických dnů ve škole. Letos to byla ale událost sama o sobě.
V Česku v tomto období slavíme “Dušičky”, kdy navštěvujeme hřbitovy a vzpomínáme tak na naše příbuzné, kteří už nejsou mezi námi.
Halloween je původně keltský svátek a irští vystěhovalci ho přinesli do Ameriky, kde se všeobecně rozšířil. Později se s expanzí americké kultury dostal i do jiných zemí, Původně byl tento den vnímán jako pomezí, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. A možná právě s tajemností tohoto dne souvisejí i naše zvyky a tradice, kdy zapalujeme svíčky za zesnulé.
My ve škole jsme to ale pojali jako maškarní, takže to nebylo tak děsivé, jak by se mohlo zdát. Chodby se proměnily v party všemožných stvoření, i některé učebny měly halloweenskou výzdobu.
Mohli jsme vidět různé filmové, seriálové nebo pohádkové postavy, jako například princezny, elfa Legolase a hobita Froda z Pána prstenů, piráty, dále pak Powerpuff girls, Hello Kitty nebo Shreka. Mezi ty děsivější kostýmy patřili upíři, kostlivci, duchové a samozřejmě čarodějnice.
Do akce se zapojili nejen studenti, ale i někteří učitelé. Všichni zúčastnění měli skvělé kostýmy, a někteří to pojali tak vážně, že si je dokonce ušili nebo vyrobili sami. Naše kostýmy výuku oživily a na některé hodiny si dokonce učitelé připravili něco s halloweenskou tematikou. Stojí za to zmínit i strašidelnou jídelnu, která byla ozdobena a paní kuchařky měly různé čelenky a sponky.
Letos se Halloween konal ve škole podruhé a doufáme, že ne naposled. Všichni jsme si ho užili a někteří se už těší na příští.

Rebeka Krátka (1.A) a Linda Krátka (4.A)