Lukostřelba? Ano!

Tyršův vrch v Praze 4 zdál se býti nedobytný.

Cesta nahoru vypadala prudce, nekonečně a poněkud únavně. Pohledy zejména pohodlnějších jedinců byly k nezaplacení. I přes počáteční rozpaky se však všichni studenti nakonec odhodlali krpál zdolati a poté sebevědomě vstoupit do meky celého dne – lukostřelnice.

Zatímco většina žáků septimy B a pár odvážlivců z Áčka tráví svůj čas někde na Vltavě s panem profesorem Dvořákem, jedinci, kteří si vybrali ,,tu lepší část kurzu” (citován pan profesor Poledník ze dne 27. 5. 2022, samozřejmě se nejedná o vlastní názor autora), dostali šanci si vyzkoušet závodní lukostřelbu.

Celý program začal krátkým teoretickým úvodem, jak vlastně luk držet, jak na správný postoj atd. Všichni už ale byli natěšení na praktickou část, respektive na moment, kdy konečně natáhnou tětivu a vypálí šíp. Ačkoliv první pokusy většiny zúčastněných vypadaly nejistě, nikdo se během nich nezranil. Ve stejném duchu pak probíhalo celé dopoledne.

Ve svitu příjemně hřejícího květnového slunce mezi studenty a odborným dozorem panovala pohodová atmosféra.

Vše probíhalo hladce, zábava nesměla chybět a bylo vidět, že si všichni novou zkušenost s ještě před pár hodinami neznámým nástrojem užívají.

Věříme, že i následující dny sportovního týdne budou vypadat minimálně stejně skvěle jako právě úterý třicátého prvního května dva tisíce dvacetdva.

Jakub Krejčíř, Septima B