Lyžařský kurz kvitny – Tauplitz

Lyžařský kurz kvitny - Tauplitz

Ve dnech 10. – 14. prosince 2017 se uskutečnil lyžařský kurz v rakouském Tauplitzu. Sněženky a machři z kvinty A a B byli doplněny dvěma studentkami ze sexty A.
Po příjezdu nás čekal půlhodinový přesun do hotelu Berghof. Někteří z nás v teniskách a lehkých větrových bundičkách. V hotelu již byly připraveny naše pokoje a my chtěli provozovat naši každodenní činnost, a to spát. Pan profesor Dvořák byl ovšem výrazně proti a z gaučů nás vytáhl na lyže. Lyžovalo se naprosto úžasně! Sněhu bylo dost, krásně vyrolbované sjezdovky, prostě skvělé! Bohužel jen počasí nám moc nepřálo. Mraky nás provázely skoro celý kurz, sluníčko vyšlo jen občas.
Po celý kurz nás doprovázela úžasná rakouská kuchyně servírující rýži s kečupem a rybími prsty a podobné lahůdky. Po večeři vždy následoval program připravený učiteli nebo námi žáky a hry se většinou povedly. Vše vyvrcholilo soutěží ,Ábéčko má talent”, kde jsme mohli předvést kreativitu a odvahu ukázat co nejúžasnější vystoupení.
Bohužel čas utíkal velmi rychle a odjezd se rychle přibližoval, až jsme došli k předposlednímu dnu. Tento den si pro nás vedení kurzu připravilo diskotéku, kde nám hrál rakouský DJ a všichni šli tančit. Bohužel večerka byla docela brzy, a tak jsme šli spát ještě ten den večer, ale bylo to prima.
Poslední den a poslední lyžování a sbohem, Alpy! Uteklo to velmi rychle a další lyžák si už musíme domluvit sami.
Celá akce se povedla! Sblížení všech žáků i s učiteli bylo fantastické a snad přátelské vztahy potrvají i nadále. Přijeli jsme opravdu všichni, skoro nic jsme nerozbili a každý den jsme byli velice hodní, dokonce jsme i dodržovali večerku. Nebo si to aspoň můžeme myslet.
Děkujeme všem dospělým osobám za to, že nás tam vůbec vzali a že nikoho neposlali domů (na vlastní náklady). Děkujeme a snad se ještě uvidíme na nějaké podobné akci!

O. Marek a M. Kloubek, kvinta B