Multisportovní kurz septim – pokračování

Multisportovní kurz septim - pokračování

Nejoblíbenější aktivitou z celého sportovního týdne bylo pro mnohé lezení na umělé stěně, kterého jsme se zúčastnili druhý den našeho kurzu. Vydali jsme se do Jungle sport parku v Letňanech, kde se nachází více než 250 lezeckých cest. Nejprve jsme se seznámili s lezeckým vybavením. Shodli jsme se, že i boty na podpatku jsou pohodlnější než lezecké boty, a následně jsme si v malé výšce budovali důvěru k sedáku a lanu. Začali jsme na boulderové stěně a poté se přesunuli ke stěně se samojistícím zařízením. Celým dnem nás provázel instruktor a společně s panem profesorem se nás snažili naučit, jak se po stěně pohybovat taky s takovou ladností, jako to vypadalo, když nám vše předváděli. Bylo to pro nás náročnější, než jsme všichni čekali, ale v průběhu dne jsme dělali pokroky a také díky zábavě, která celou dobu panovala, se z toho stal nezapomenutelný zážitek. Pro mnoho z nás to byl určitě prvotní impulz k tomu, abychom se tomuto sportu ještě někdy věnovali.

Další den jsme na kolech projeli část Prahy a zatajeným cílem naší cesty bylo discgolfové hřiště. Všichni jsme se zúčastnili soutěže na body a ve dvojicích prošli 9 stanovišť. Favoritem celého turnaje nemohl být nikdo jiný než tým Rovníci s organizátorem celé akce v čele. Ačkoli jeho tým o vítězství statečně, leč marně, bojoval, na první místo se náš zkušený pan profesor doházet nedokázal. Mohlo se sice zdát, že finálnímu umístění významně pomohl právě druhý člen favoritova týmu, nicméně to vedoucí dvojici neobměkčilo a díky zapálení a preciznímu hodu z velké vzdálenosti 50 metrů se dočkala triumfálního vítězství.

Záhy si však vítězové uvědomili nerozvážnost svého nekompromisního házení. Pomsta se dostavila po pár desítkách metrů – na workoutovém hřišti. Pár tricepsových kliků nebo přítahů nás ještě nezlomilo, ale výmyku jsme se nejvíce přiblížili při pozorování pana profesora.

Kdo byl na konci dne vítěz a kdo poražený, najednou nebylo tak jednoznačné, ale všichni jsme si z tohoto dne odnesli krásné vzpomínky.

Martina Bendová, 7.A