Prima A na exkurzi v Místní veřejné knihovně HP

Dne 5. října 2023 jsme se my, třída 1.A,  vydali na prohlídku místní veřejné knihovny.

Šli jsme s paní profesorkou Vavřičkovou do Oddělení pro děti a mládež. Když jsme vstoupili, paní knihovnice nás velice vřele přivítala a vysvětlovala nám, jak to v knihovně chodí. Poté jsme si mohli prohlédnout knížky a ti, kteří už si založili průkaz čtenáře s rodiči dříve, si je mohli rovnou zapůjčit domů. Dále jsme se přesunuli do oddělení s povinnou četbou, kde jsme si knihy jen prohlížely.

Avšak asi nejzajímavější věc byla ta, že jsme šli na promítání animovaného filmu Nenastoupili, který vytvořily děti ze základní školy. Krátký snímek byl o dámě, která zažila druhou světovou válku a nebála se o zážitku promluvit. Hlavní hrdinka byla Židovka, a tak měla své dětství velice těžké. Každý asi ví proč… Film byl součástí výstavy Židé v boji a odboji.

Poté už se s námi paní ředitelka knihovny jen rozloučila a šli jsme zpět do školy.

Eliška Chmelíková a Magdalena Němečková, 1.A