Šumavská expedice 6.B

Jak je již na naší škole zvykem, žáci sext každoročně vyráží na vlastivědnou exkurzi, jež se koná v druhém pololetí. Tato akce neminula ani naši třídu sextu B. Náš cíl zněl jasně – 4 dny budeme obklopeni krásami Šumavy!

Sraz jsme měli v neděli 24. 5. v 9:45 na Hlavním nádraží, kam jsme všichni bezpečně dorazili, pozdravili se a mohli jsme se vydat přímo k vlaku, který nás měl dopravit do našeho cíle – Černé v Pošumaví. Cesta se zdála býti velmi příjemná. To se ale vše změnilo již za pár chvil, konkrétně v Hostivaři. Najednou se celý vlak otřásl, ozvala se rána a prudké brždění. Až po čase jsme zjistili, že se náš vlak stal osudným pro muže, který spáchal sebevraždu. Dost ale těchto smutných frází. Co totiž následovalo potom, tak to si jistě zaslouží pár řádků. Následoval totiž přesun po “prkně” za pomoci mladých hasičů do jiného vlaku, který nás dopravil do Uhřiněvse, následně jsme i s výlukou vystřídali další dva vlaky, a dokonce i jeden autobus. Jako třešnička na dortu pro nás byl poslední vlak, který měl 22 mezizastávek. I když bylo cestování fyzicky náročné, naší psychice se dařilo. Cesta totiž panovala ve znamení zpěvu a jakožto hudebně založená třída jsme si již první den udělali rozcvičku na úterní večer s karaoke.

Konečně jsme dorazili do Černé v Pošumaví, kde jsme byli ubytováni v penzionu Daniela a rozdělili jsme si pokoje. Kluci měli pokoje v dolním patře po 2-4 a my holky jsme měly 2 pokoje po 6 a 8, což znamenalo každodenní boje o sprchu. Už od samého začátku jsme všechny zhodnotily penzion na výbornou. Nejvíce nás uchvátily podkrovní trámy, které celkový dojem apartmánu ještě více zlepšovaly. Poté byl asi hodinový osobní prostor, který jsme všichni uvítali, jelikož naše mobily byly připraveny na jediné. Museli jsme přece rodičům natočit, jak krásně se nám bydlí!

Další den jsme vyrazili do informačního střediska ve Stožci, kde jsme si poslechli přednášku o přírodě na Šumavě a dozvěděli se velmi zajímavé informace. Nechyběl ani nákup suvenýrů. Následně jsme si vyslechli pár prezentací na témata, která jsme dostali zadaná již ve škole.  Nakonec jsme vyrazili vlakem do Horní Plané, kde jsme dostali rozchod a zašli si na výborný oběd do restaurace. Jelikož ale nebylo moc hezké počasí, rozhodli jsme se zvolit na cestu zpátky dopravu vlakem.

V úterý nás opět čekal zajímavý program – Český Krumlov. Znovu jsme zvolili dopravu vlakem. Nechyběla prohlídka tamějšího zámku a následné toulání se po vlastní ose přímo v srdci Českého Krumlova, kde nás především uchvátila zdejší architektura a celkem překvapily ceny, které byly opravdu velmi vysoké. Večer následovalo výborné karaoke, kde se i naše paní profesorky odvázaly a společně jsme utvořily další skvělé zážitky.

A byla tu středa, den odjezdu. Ráno jsme si zabalili, nasnídali se a pádili si to přímo na nádraží, kde následovalo opět střídání vlaků. Tentokrát bez sebevraha, naštěstí.

A toto byla celá naše expedice, která dopadla přímo úchvatně!

Michaela Piňosová, Adéla Kupková (sexta B)