Maturitní a imatrikulační ples 2024

Ve čtvrtek 25. ledna 2024 proběhl tradiční maturitní a imatrikulační ples našeho gymnázia. Jak už název napovídá, nejedná se pouze o klasické šerpování maturantů, ale také o imatrikulaci nových studentů naší školy, a to primánů.

Této velkolepé akci předcházely dlouhé a mnohdy náročné přípravy, se kterými jsme se museli neustále vypořádávat. Myslím ale, že jsme v plesovém výboru odvedli obrovský kus práce, a proto se vše povedlo na výbornou.

Ples jako takový se konal již po druhé v moderních a velkolepých prostorách Fóra Karlín. My (oktaváni) a primáni jsme měli sraz už v 9:00 ráno, abychom ještě stihli vyzkoušet a pořádně natrénovat všechny nástupy a vystoupení. Je pravda, že takhle po ránu to chvílemi vypadalo, že to bude opravdu katastrofa :-), ukázalo se totiž, že někteří sestavy na nástupy úplně zapomněli. To se ale podařilo celkem svižně napravit.

Krátce před polednem jsme všichni postupně sál opouštěli. Dívky vyrazily do různých salónů a kadeřnictví, aby se mohly na ten významný večer pořádně zkrášlit, chlapci naopak využili volný čas k odpočinku, obědu a dalším činnostem.

Ve Fóru jsme se opět sešli kolem 16. hodiny. Tentokrát už ve společenských šatech. Ještě proběhla zkouška proslovů, ale všichni už nedočkavě vyhlíželi první návštěvníky, kteří vstoupili krátce po 17. hodině.

Na LED stěně se chvilku před 18. hodinou spustil odpočet, který měl odstartovat tuto velkolepou akci, na kterou jsme se všichni tak dlouho připravovali. Po slavnostní hudbě, která upozorňovala na oficiální začátek plesu, byl ples zahájen příchodem vedení a třídních profesorů. Následně jsme chytli naše primány za ruce a společným nástupem přivítali naše rodiče.

Pak následovala část plesu věnována právě našim nováčkům. Nejdříve byli ostužkováni svými třídními profesory a následně se nám pochlubili s nacvičenými překvapeními, která se jim opravdu povedla.

Po krátké taneční zábavě připadla role i na nás. Byl natažen červený koberec a my si tak všichni mohli užít onu chvilku slávy, projít po něm a být ošerpováni našimi třídními profesorkami. Následoval krátký proslov a samozřejmě slavnostní přípitek. Následně jsme vyzvali naše profesorky, profesory a rodiče k tanci. Některým to šlo skvěle, jiným méně, důležité ale je, že jsme si to všichni užili.

Maturitní a imatrikulační ples 2024

Následovala taneční zábava pro všechny, která byla přerušena vyhlášením tomboly krátce po 22. hodině a také doprovodným programem.

Jak už je zvykem, na závěr plesu proběhla také vystoupení maturantů, známá jako půlnoční překvapení. Myslím, že se oběma našim třídám velmi povedla. Tímto byl ples ukončen a někteří odjížděli domů plní vzpomínek, jiní zamířili ještě na afterpárty.

A co říci závěrem? Když si v hlavě přehraji celou tu sekvenci různých příprav, schůzek, telefonů a meetů, mohu prohlásit, že to vše mělo nádherný výsledek, který si užili jak hosté, tak také my (maturanti a primáni). Rád bych tady zdůraznil roli plesového výboru, který se od samého začátku, a bez jakýchkoliv zkušeností, vrhl střemhlav přípravám a organizaci. Myslím, že jsme s Martinou, Kubou, Sofií, ale i dalšími odvedli velký kus práce a těšilo nás, když jsme viděli plné Fórum nadšených hostů. To, myslím, je pro nás tou největší odměnou. Zároveň bych chtěl poděkovat i pedagogům, kteří nám s organizací pomáhali (paní profesorka Bohatová, Štěpánková a pan profesor Rampír).

My maturanti máme před sebou už jen jediný úkol, a to úspěšně odmaturovat. Myslím ale, že jsme skvělý kolektiv plný inteligentních lidí, takže maturita bude letos formalita! Zároveň za oktavány přeji úspěšné studium i těm úplně nejmladším, kteří mají tohle všechno ještě hodně daleko. Věříme ale, že to vše zvládnou stejně tak dobře jako my. Držte se, primáni!

Jan Vokurka, 8.A