Muzikál Rebelové nové generace

Muzikál Rebelové nové generace

Poprvé padl návrh na vytvoření školního muzikálu už v roce 2018. Studenti našeho gymnázia se za pomoci MgA. Olgy Francové rozhodli pro inscenaci muzikálového filmu Rebelové. Z filmu jsme vypsali důležité pasáže a vytvořili si vlastní scénář. Vymysleli jsme tance na oblíbené písničky, paní profesorka Bačová nám pomohla s kulisami a začalo se nacvičovat.

Už v tomto roce měl náš muzikál, uvedený v rámci oslav 25. výročí založení gymnázia, velký úspěch. Dostali jsme se dokonce do soutěže Studentská Thalie, kde jsme vyhráli cenu za synergii. Naši práci ocenil dokonce i sám režisér původního filmu Rebelové Filip Renč.

Muzikál jsme po velkém úspěchu (i v hornopočernickém divadle) odložili stranou. Část studentů v této pauze nacvičila ještě muzikál Sametová mládež.

 

Rebelové jsou ale jen jedni. A tak jsme se rozhodli náš oblíbený muzikál obnovit. Našli jsme nové obsazení do rolí – náhradu za ty, kteří už na naší škole odmaturovali. Vymysleli jsme nové tance a přidali pár nových hereckých pasáží.

Celkově se Rebelové hráli v hornopočernickém divadle čtrnáctkrát. Naše poslední představení bylo 9. 9. 2022 a myslím si, že jsme derniéru tohoto představení zahráli na jedničku. Sál byl naplněný do posledního místečka, a zasloužili jsme si dokonce potlesk ve stoje. Pro mnoho z nás to bylo velmi emotivní vystoupení, jelikož jsme tento muzikál hráli naposledy před maturitou.

Na celý herecký kroužek budeme moc rádi vzpomínat a doufám, že budou mladší studenti v divadle pokračovat. Myslím si, že jsme i utvrdili naši partu a zažili spoustu zábavných zážitků. Vždyť kdo by nechtěl stát na podiu v divadle plném fanoušků.

Kateřina Marešová, oktáva B