Časopis Kompot – první místo v krajském kole soutěže Školní časopis roku

Jak vzniká takové číslo Kompotu? Každý týden se scházíme, v momentální situaci jen online, a domlouváme se na vzhledu a obsahu daného čísla. Každý z našeho týmu si vezme na starost jednu rubriku, které se může věnovat i dlouhodobě. Někteří se střídají v malování a kreslení obrázků, někdo píše o dění ve škole, sportu, filmech a někdo například o tom, jak si něco vyrobit. Na schůzkách si každý vybere, jaká rubrika by komu nejvíce vyhovovala. Také opravujeme texty, skládáme kapitoly do smysluplného pořadí a řešíme, jak chceme, aby výsledek vypadal. Potom, když vypneme online setkání, začneme pracovat na svém podílu do časopisu. Dozvídáme se i o našich úspěších v různých soutěžích.

A právě naše loňská práce byla odměněna hned několika úspěchy. Tradičně jsme se s naším časopisem přihlásili do soutěže Školní časopis roku a výsledky krajského kola nás velmi mile překvapily. Kompot se celkově umístil na prvním místě v kategorii Žáci II. stupně a středních škol, a aby toho nebylo málo, tak vyhrál všechny tři podkategorie. Měli jsme nejlepší titulku, grafiku i obsah. Zapomenout nesmíme ani na časopis Detašák, který píšou žáci našeho detašovaného pracoviště na Černém Mostě. Detašák si vybojoval třetí místo, a navíc ještě zvláštní cenu poroty. Myslíme si tedy, že se rozhodně nemáme za co stydět. Do budoucna se budeme snažit časopis jen zlepšovat, abychom si naši pozici obhájili.

Alice Formanová, Kristýna Bartošová (tercie A)